Rok założenia firmy - 1995

Brother FAX-2845

  • Automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 20 arkuszy
  • Podajnik ręczny na jeden arkusz
  • Szybkie wybieranie do 200 numerów
  • Funkcja kopiowania
  • 3-lata gwarancji (po rejestracji na stronie www.brother.pl)

Brother Faks-2845 pozwala na przesyłanie dokumentów  w sposób tradycyjny, po wybraniu odpowiedniego numeru lub po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku przypisanego do konkretnego kontaktu (takich przycisków jest 22). Dodatkowo ogólna książka adresowa pomieści do 214 kontaktów. Dokumenty przesyłane są z prędkością 33,6 kb/s, a wbudowana w faks pamięć pozwala na zachowanie do 400 stron przysłanych wiadomości, dzięki czemu żaden dokument nie zginie, nawet gdyby w urządzeniu zabrakło papieru. Prace z urządzeniem ułatwia 2-liniowy wyświetlacz LCD.

Dodatkowo urządzenie może zostać wykorzystane jako kopiarka. Pierwsza strona gotowa jest w mniej niż 12 sekund, a maksymalna prędkość kopiowania to 20 kopii na minutę. Faks-2845 pozwala na wykonanie do 99 kopii jednego dokumentu oraz na zmniejszanie lub zwiększanie kopiowanych treści od 25% do 400% ich pierwotnego rozmiaru. Dołączony do urządzenia toner pozwala na wydruk 1000 faksów lub kopii dokumentów. W sprzedaży dostępny jest również wysokowydajny toner pozwalający na wydruk do 2600 stron.

Faks-2845  redukuje  koszty materiałów eksploatacyjnych dzięki funkcji oszczędzania tonera. Urządzenie posiada oddzielny bęben i toner, które można niezależnie wymieniać. Dodatkowo przy kopiowaniu dokumentów można skorzystać z funkcji kopiowanie N-na-1 stronie, pozwalającej na skopiowanie do 4 dokumentów na jednej kartce formatu A4. Dzięki temu, możemy ograniczyć zużycie papieru nawet o 75%. Niski pobór energii, wydajność oraz ograniczony poziom hałasu potwierdzają certyfikaty ekologiczne takie jak „Energy Star” czy „Blue Angel”.

Faks-2845 jest objęty 3-letnią gwarancją (po rejestracji na www.brother.pl)